Latarnicy w Szpitalu św. Ludwika

To już trzecie spotkanie edukacyjne z serii Atrakcyjne ferie w szpitalu. Tym razem szpital odwiedzili Latarnicy Polski Cyfrowej czyli lokalni animatorzy, działający m.in. na rzecz bezpieczeństwa użytkowników sieci. Latarnicy zaprezentowali krótkie animowane filmy dotyczące bezpieczeństwa w internecie oraz rozdali dzieciom materiały dydaktyczne dopasowane do ich wieku. Należy pamiętać, że dziecko korzystające z internetu bez kontroli i bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa, narażone jest na cały szereg negatywnych zjawisk i na kontakt z  osobami niepożądanymi. Uświadamianie dzieciom możliwych zagrożeń i nauka ochrony przed nimi jest naszym wspólnym obowiązkiem. Dziękujemy naszym gościom za przyłączenie się do działań chroniących dzieci przed cyberprzemocą i innymi negatywnymi  wpływami  sieci, jeśli korzystamy z niej nieostrożnie.