Ćwiczmy wyobraźnię – Światowy Dzień Wody

Środa 22 marca to Światowy Dzień Wody, w tym roku organizowany pod hasłem „Lepsza woda to lepsze miejsca pracy”. Im szybciej uświadomimy sobie, że woda to klucz a jej brak wpływa na straty na każdym polu, również na polu zawodowym, tym łatwiej będzie nam rozsądnie podchodzić do tego życiodajnego źródła. Ćwiczmy naszą wyobraźnię - zostawienie kapiącego kranu daje nawet 12 000 litrów zmarnowanej wody rocznie (źródło: PAH). Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika przy wsparciu PAH, Parku Wodnego oraz Piwniczanki zorganizował akcję edukacyjną na terenie szpitala. Pacjenci mogli posłuchać o wodzie z perspektywy naszych partnerów oraz poczęstować się darmową wodą. Butelki trafiły także do rodziców, opiekunów oraz pracowników szpitala. Wydarzenie przygotował Zespół Promocji Zdrowia.