Staż podyplomowy z pediatrii i neonatologii

Czas trwania stażu: z pediatrii – 6 tygodni, z neonatologii – 2 tygodnie

Godziny odbywania stażu: 7.45-15.20

Ustalenie terminu odbywania stażu  odbywa się poprzez przekazanie przez Szpital Kierujący imiennej listy lekarzy skierowanych do WSSDz we wskazanych niżej terminach lub indywidualnie.

Max. liczba lekarzy odbywających staż we wskazanych niżej terminach: 20 osób

Terminy odbywania stażu:

1 październik – 11 listopad
12 listopad – 23 grudzień
24 grudzień – 3 luty
4 luty – 17 marzec
18 marzec – 28 kwiecień
29 kwiecień – 9 czerwiec
10 czerwiec – 21 lipiec
22 lipiec – 1 wrzesień
2 wrzesień – 13 październik

Indywidualne zapisy na staż w wybranym terminie odbywają się od dnia 14 września elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Lekarze, którzy złożą podania o przyjęcie na staż, otrzymają odpowiedź również elektronicznie w ciągu 7 dni.

Na tydzień przed rozpoczęciem stażu lekarze składają skierowania wystawione przez Szpital Kierujący do Działu Kadr i Płac - pok. 12.

W dzień rozpoczęcia stażu lekarze zgłaszają się do Działu Kadr i Płac o godz. 7.45, następnie otrzymują kartę stażu i udają się do Oddziału wskazanego w karcie. Obowiązkowo każdy lekarz odbywa staż (2 tygodnie) w Oddziale Dzieci Starszych, a pozostałe 4 tygodnie w oddziałach pediatrycznych wskazanych w kartach.

Zaliczenie stażu potwierdza opiekun stażu – lekarz specjalista oraz Prof. dr hab. n.med. Zbigniew Żuber – Kierownik Oddziału Dzieci Starszych / koordynator lekarzy stażystów.

W przypadku rezygnacji ze stażu należy zgłosić ten fakt do Działu Kadr i Płac co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem stażu telefonicznie lub elektronicznie.