• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Ruszył Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie oraz Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego uprzejmie informują o rozpoczęciu realizacji Programu zdrowotnego dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r. 

Głównym i nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzieci zamieszkałych na terenie Małopolski poprzez przeprowadzenie skutecznych szczepień przeciwko pneumokokom.

Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce zakłada również cele szczegółowe takie jak:

 • uzyskanie możliwie najwyższej frekwencji podczas szczepień,
 • redukcja nosicielstwa i zmniejszenie zachorowań na infekcje pneumokokową,
 • zmniejszenie ilości hospitalizacji dzieci młodszych z powodu chorób wywołanych pneumokokami.

W Programie mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do żłobka lub klubu dziecięcego i zameldowane na terenie województwa małopolskiego (z wyłączeniem Miasta Krakowa). Dla dzieci z Miasta Krakowa przeznaczony jest osobny Program, który realizowany jest przez Biuro ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Szczegóły dotyczące Programu szczepień dla dzieci z Miasta Krakowa znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta Krakowa.

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:
 • Program rozpoczyna się już we wrześniu br.
 • Szczepieniami będą objęte dzieci uczęszczające do żłobka lub klubu dziecięcego (placówki, które zdeklarowały współpracę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego).
 • Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 10.12.2014 r.
 • Szczepienia będą odbywać się w ustalonym terminie oraz miejscu.
 • W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu + 48 12 430 34 72.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz, każde szczepienie przeprowadzone po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Szczepienia wykonywane są przez pielęgniarki posiadające stosowne uprawnienia zawodowe. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Autorem i koordynatorem Programu jest dr n. med. Hanna Czajka. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, pediatra, specjalista chorób zakaźnych z wieloletnim doświadczeniem. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego, członek Grupy Doradczej ds. Szczepień Ochronnych Europy Środkowej (CEVAG). Od lipca 2007 r. dr Hanna Czajka kieruje Poradnią Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, która realizuje zadania konsultacyjnej poradni ds. szczepień ochronnych.

Program jest finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

ulotka str 1 internet

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś1
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu109
Wizyt w miesiącu1045
Łącznie wizyt1120079