Nowy Sącz realizuje Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Urząd Miasta Nowego Sącza oraz  Dyrekcja i Zespół Realizatora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie serdecznie zapraszają dzieci z Nowego Sącza do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2016 r.

Szczepienia w Nowym Sączu realizuje:

Centrum Medyczne Batorego Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Al. Batorego 77.

Zapisy dzieci do szczepienia przeciw pneumokokom przyjmowane będą w siedzibie Przychodni Centrum Medyczne Batorego – Poradnia Dziecięca Budynek C, bądź telefonicznie pod nr tel.: 18 442 00 06 w. 341 lub 18 442 00 06 wew. 2

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:

• Szczepieniami będą objęte dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Nowego Sącza
    w wieku od 24 miesiąca do 36 miesiąca życia.
  • W przypadku braku możliwości zaszczepienia dzieci w wieku od 24-36 miesiąca życia dopuszcza się (najwcześniej w listopadzie 2016 r.) możliwość przeznaczenia pozostałych dawek szczepionki na zaszczepienie dzieci, które ukończyły 12 miesiąc życia.
  • Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 09.12.2016 r.
  • W razie pytań prosimy o kontakt z  Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorzem Chochlą od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 pod numerem telefonu: 18 44 86 780.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. W dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

grafika miasto nowy scz 2016