Zakończyła się konferencja "Kiedy pediatra ma wątpliwości"

Za nami konferencja "Kiedy pediatra ma wątpliwości". Spotkanie zaliczamy do udanych za sprawą licznie przybyłych uczestników (ponad 100) oraz wybitnych specjalistów - prof. dr hab. n. med. Teresy Jackowskiej, Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pediatrii, dr hab. med. prof. UJ Przemko Kwinty, Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Pediatrii, prof. dr hab. n. med.  Krzysztofa Fyderka, Prezesa Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, dr n. med. Katarzyny Przybyszewskiej, Kierownika Oddziału i Poradni Gastrologicznej w WSSDz im. św. Ludwika oraz dr n. med. Hanny Czajki, Kierownika Poradni Chorób Zakaźnych WSSDz im. św. Ludwika. Szczegóły niżej.

Jakie są zalecenia dotyczące diagnostyki i leczenia w pediatrii? Kiedy lekarz pierwszego kontaktu powinien skierować małego pacjenta do specjalisty? Wykłady odpowiadające na te i inne pytania wygłosili wyżej wymienieni eksperci podczas konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości" 27 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Spotkanie otworzyli Dariusz Madera - Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Stanisław Stępniewski - Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika.

Konferencja stanowiła możliwość zapoznania się z nowymi standardami terapeutyczno-diagnostycznymi. Przeznaczona była szczególnie dla lekarzy pierwszego kontaktu, którzy muszą podejmować decyzje o zakresie diagnostyki w POZ. Chcieliśmy zwrócić uwagę na istotne aspekty w pediatrii – kiedy i jakie objawy wymagają skierowania małego pacjenta do specjalisty – informuje dr n. med. Katarzyna Przybyszewska, Kierownik Oddziału i Poradni Gastrologicznej w WSSDz im. św. Ludwika. Konferencja była przeznaczona dla małopolskich lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, specjalistów pediatrii i medycyny rodzinnej oraz lekarzy rezydentów szkolących się w wymienionych specjalizacjach. Wierzymy, że wydarzenie przyczyni się do wypracowania konkretnych stanowisk w temacie profilaktyki i leczenia w pediatrii.

Organizatorzy konferencji: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika, Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Patronat honorowy: Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Konferencja realizowana przy wsparciu finansowym Pfizer Polska Sp. z o. o.