Co to był za dzień! Dzień Otwarty Szpitala!

To był dzień pełen wrażeń! Blisko 150 przedszkolaków z Krakowa wzięło udział w Dniu Otwartym Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie.Czas wypełniała im intensywna zabawa połączona z działaniami edukacyjnymi. Tegoroczny dzień otwarty był w szczególny sposób związany z obchodami Światowego Dnia Dogoterapii, która od kilku lat wspomaga leczenie dzieci w szpitalu. Dziękujemy Ośrodkowi Terapii "Wsparcie", Staromiejskiemu Centrum Kultury Młodzieży oraz Fundacji Dr Clown za poprowadzenie fanstatycznych zajeć.

Sześć grup przedszkolaków z krakowskich placówek wędrowało po różnych wyspach: edukacyjnej, pomiarów i rozrywki, rozlokowanych w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika. Dzieci jako pierwszą odwiedziły wyspę edukacyjną. To tam czekał na nich pies terapeuta. Kolejnym etapem była dawka ruchu i warsztaty cyrkowe na świeżym powietrzu – kręcenie talerzami, robienie dużych baniek mydlanych i inne magiczne sztuczki. W czasie dnia otwartego w szpitalu nie mogło zabraknąć pomiarów wagi i wzrostu. Na końcu, który wcale nie był mniej ciekawy niż wcześniejsze etapy, przedszkolaki spotkały się z prawdziwymi clownami – dostały swoje własne czerwone noski, balonowe zwierzątka oraz brały udział w konkursach i zabawach na temat zdrowia.