Ogród Zdrowia - spotkanie prasowe

.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie zapraszają na spotkanie prasowe związane z realizacją projektu pilotażowego „Terapia ogrodnicza jako metoda wspomagająca proces rehabilitacji dzieci z zaburzeniami narządu ruchu-pacjentów Szpitala św. Ludwika".

Podczas spotkania z udziałem dzieci i terapeutów, biorących udział w terapii, przedstawione zostaną informacje na temat:
1. Ogród  Zdrowia  -  o  wspólnej  inicjatywie  WSSDz  im.  św. Ludwika,  Ogrodu Botanicznego UJ
i Uniwersytetu Rolniczego
(dr Stanisław Stępniewski – Dyrektor WSSDz św. Ludwika)
2. Hortiterapia czyli o terapeutycznej roli ogrodnictwa (prof. dr hab. Anna Bach, dr inż. Bożena Szewczyk-Taranek, Katedra Roślin Ozdobnych Wydziału Ogrodniczego UR)
3. Możliwości wykorzystania terapii ogrodniczej w procesie rehabilitacji dzieci z zaburzeniami narządu ruchu-pacjentów Szpitala św. Ludwika (dr n. m. Grażyna Staudt-Spychałowicz, WSSDz św. Ludwika)
4. Ogród Botaniczny UJ jako miejsce realizacji programów rehabilitacji ogrodniczej dzieci niepełnosprawnych ruchowo (prof. dr hab. Bogdan Zemanek – Dyrektor Ogrodu Botanicznego UJ).

Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 1 sierpnia 2011 r na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.