• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Nagroda dla dr Zbigniewa Żubera

Komitet Naukowy i Rada Programowa czasopisma Pediatria po dyplomie przyznała nagrody za najlepsze artykuły, jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatem został dr Zbigniew Żuber.

Dr Żuber otrzymał nagrodę podczas X Kongresu Akademii po Dyplomie - Pediatria 2013, który odbył się w Warszawie 22-23 marca  br. Nagrodzony artykuł Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów można przeczytać w całości w czasopiśmie Pediatria po dyplomie w numerze 2012/02 .

Streszczenie artykułu

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS) jest najczęstszą artropatią wieku dziecięcego. Jest to heterogenna grupa chorób o przewlekłym charakterze, w przeważającej części o podłożu autoimmunologicznym. Może wystąpić w każdym okresie wieku rozwojowego. Bardzo szeroka symptomatologia stwarza problemy diagnostyczne, zwłaszcza w początkowym okresie rozwoju choroby. Skuteczność leczenia zależy od szybkiego wdrożenia właściwego postępowania terapeutycznego. W przypadkach opornych na standardowe leczenie skuteczną alternatywą jest leczenie biologiczne.

Fragment artykułu dostępny jest na stronie podyplomie.pl

Dr Zbigniew Żuber jest Ordynatorem Oddziału Dzieci Starszych z pododdziałami Neurologii, Pulmonologii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Serdecznie gratulujemy!

20130403_092601


 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś1
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu109
Wizyt w miesiącu1045
Łącznie wizyt1120079