Udostępnienie dokumentacji medycznej

Wnioski o udostępnianie dokumentacji medycznej pacjenta można składać w siedzibie Szpitala, w Dziale Dokumentacji Medycznej (pokój nr. 9), od pn-pt. od godz. 8:00 do godz. 15:00, przesyłać pocztą na adres Szpitala z dopiskiem „Dział Dokumentacji Medycznej i Statystyki”, lub w formie skanu na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Kontakt telefoniczny pod numerem: (12) 619 86 73.

Za udostępnianie dokumentacji medycznej pobierane są opłaty zgodnie z zapisami Ustawy
o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Tj. Dz. U. 2017. 1318 z późn. zm.)

Wydanie dokumentacji pacjentowi lub osobie upoważnionej na piśmie następuje po wcześniejszym dokonaniu opłaty zgodnie z Cennikiem udostępniania dokumentacji medycznej.

Odpłatność za dokumentację medyczną. Podstawa wyliczenia.

Podstawa wyliczenia - wysokość przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale

Maksymalne opłaty za udostępnienie dokumentacji medycznej
- w okresie 01.06.2018 r. - 31.08.2018 r.

1 strona wyciągu albo odpisu

1 strona kopii albo wydruku

Dokumentacja medyczna na informatycznym nośniku danych

maks. 0,002 przeciętnego wynagrodzenia

maks. 0,00007 przeciętnego wynagrodzenia

maks. 0,0004
przeciętnego wynagrodzenia

Cena jednej strony kopii lub wydruku dokumentacji medycznej wynosi 0,30 zł.
Cena dokumentacji medycznej na elektronicznym nośniku danych (jedna płytka CD-DVD) wynosi 1,70 zł. W przypadku przesłania dokumentacji pocztą należy doliczyć koszt wysyłki wskazany przez Dział Dokumentacji Medycznej i Statystyki.

Wpłaty dokonać można

• gotówką przy odbiorze dokumentacji
  • przelewem na konto bankowe Szpitala: Bank Pekao SA O/Kraków, Rynek Główny 47
    06 1240 4689 1111 0000 5143 2083

(w tytule wpłaty prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta którego dotyczy dokumentacja).

Prosimy o dokładne i staranne wypełnianie formularzy oraz własnoręczne ich podpisywanie. Dotyczy również dokumentów przesyłanych pocztą elektroniczną w formie skanów.

Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej.doc

Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej.pdf

Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej.jpg