Zdrowe odżywianie

17 kwietnia w sali konferencyjnej Szpitala Dziecięcego odbyło się zorganizowane przez Zespół Promocji Zdrowia spotkanie edukacyjne, dotyczące zasad zdrowego odżywiania.

Na zajęcia licznie przybyli pacjenci szpitala oraz ich rodzice. Wszyscy zadawali wiele pytań i żywo dyskutowali na tematy związane ze sposobem odżywiania. Dzielili się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi swoich nawyków żywieniowych i upodobań kulinarnych oraz oceniali je pod kątem zasad prawidłowego sposobu odżywiania. W związku z dużą aktywnością dzieci,większość zajęć poprowadzono metodą dyskusji dydaktycznej.

Dopełnieniem zajęć była prezentacja multimedialna związana z tematem spotkania oraz wydany w formie komiksu Kodeks Zdrowego Życia, który otrzymało każde dziecko.