• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Karta pacjenta

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie w trosce o bezpieczeństwo i wygodę małych pacjentów oraz ich rodziców wprowadził kartę identyfikacyjną.

Karta pacjenta zawiera takie dane jak:

  • imię i nazwisko dziecka 
  • unikalny numer przypisany do jej właściciela, będący kodem do informacji zdrowotnych zgromadzonych w bazie danych systemu informatycznego Szpitala
  • niezbędne informacje kontaktowe do Szpitala oraz Poradni

Karta nie stanowi dowodu ubezpieczenia jednak okazywanie jej przy każdej wizycie w placówce medycznej, ułatwia wykonywanie wszelkich czynności administracyjnych i znacznie przyspiesza proces rejestracji, w istotny sposób skracając czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Pastelowe serduszka, którymi pokryta jest karta bardzo dobrze wpływają na postrzeganie karty przez małych pacjentów i sprawiają, że wizyta u lekarza nie kojarzy się wyłącznie z nieprzyjemnymi doznaniami.

W niedalekiej perspektywie numer pacjenta umożliwi rejestrację przez Internet. Ponadto, osoby zgłaszające się do placówki medycznej z kartami wydanymi przez Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie, po pozytywnym zweryfikowaniu w systemie informatycznym, mogą mieć pewność eliminacji prawdopodobieństwa pomyłek zdarzających się przy udzielaniu świadczeń.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś0
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu108
Wizyt w miesiącu1044
Łącznie wizyt1120078