• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

FAQ - pytania i odpowiedzi dotyczące POZ

1. Co powinien zrobić pacjent zgłaszający się do POZ po raz pierwszy?

Pacjenci zgłaszający się po raz pierwszy muszą wypełnić deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej. Dokumenty można pobrać tutaj lub wypełnić w Rejestracji Ogólnej.

2. Czy można rejestrować się do dowolnego lekarza?

Do Poradni Dziecka Chorego i Zdrowego pacjenci powinni rejestrować się do wybranego
(w deklaracji) lekarza. Tylko w wyjątkowych sytuacjach (nieobecność w danym dniu, urlop lub choroba lekarza) nie obowiązuje zasada wyboru.

3. Czy można przepisać się do innego lekarza w ramach POZ?

Tak, w ramach tego samego POZ można przepisać się do innego lekarza dowolną ilość razy.

4. W jakich godzinach przyjmują lekarze POZ?

Poradnia Dziecka Zdrowego i Poradnia Dziecka Chorego działają od godziny 08:00 do 18:00. Rejestracja telefoniczna do POZ jest możliwa od godziny 08:00 do 17:30. Aktualny harmonogram pracy lekarzy POZ znajduje się tutaj.

5. Czy pacjenci POZ mogą kontynuować leczenie w poradniach specjalistycznych Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego św. Ludwika?

Pacjenci POZ mogą kontynuować leczenie w ramach naszych Poradni Specjalistycznych oraz korzystać z oferty laboratorium szpitalnego. W sprawie wystawienia  kontynuacji skierowania do poradni specjalistycznej, pod opieką której znajduje się pacjent  oraz wydruku wyników badań, uprzejmie prosimy pisać na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W informacji należy podać imię, nazwisko, pesel lub datę urodzenia dziecka  oraz nazwisko lekarza, do którego pacjent jest zapisany. Odbiór w/w  do 3-ch dni roboczych w rejestracji. Wyniki badań będą opatrzone  odpowiednią adnotacją po sprawdzeniu przez lekarza prowadzącego.

6. Czy POZ oferuje tylko szczepienia obowiązkowe?

Oferujemy pełny zakres szczepień, zarówno obowiązkowe jak i zalecane. Dysponujemy wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku szczepionkami.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś1
Wczoraj15
Wizyt w tygodniu36
Wizyt w miesiącu351
Łącznie wizyt1093659