Dzień Otwarty - relacja

4 czerwca 2011 w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika odbył się Dzień Otwarty adresowany do dzieci, szczególnie tych, które borykają się z problemem otyłości. Tegoroczny Dzień Otwarty przebiegał pod hasłem: ZDROWO JEMY – NIE TYJEMY!

W godzinach od 10 do 16 na chętnych oczekiwał  zespół  specjalistów, których  udział  w profilaktyce
i leczeniu otyłości jest niezbędny. Bezpłatnie i bez skierowania, dzieci mogły skorzystać z konsultacji endokrynologicznej, kardiologicznej oraz gastroenterologicznej, poprzedzonych wykonaniem niezbędnych badań i pomiarów. Wszystkie dzieci, które przybyły do nas tego dnia, mogły także uzyskać indywidualne porady dietetyczne czy też uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez psychologa i rehabilitanta. Dzięki zaangażowaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Yapa, terapeutów z Fundacji Dr Clown oraz warsztatom origami, przygotowany przez nas Dzień Otwarty przebiegał w przyjemnej, pełnej atrakcji i zabaw atmosferze.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej, która funkcjonuje w szpitalu od lutego 2011 roku i jest darem od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.