• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
20171019_banner_www_szpitala
 
Dzień Dziecka 2018
Piątek, 01 Czerwiec 2018 16:47

1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Co roku staramy się, by ten jeden dzień w roku był dla naszych małych pacjentów "oderwaniem się" od szpitalnej rzeczywistości i na długo zapdł im w pamięć.

Więcej…
 
Małopolskie Dni Rodziny pod znakiem profilaktyki
Niedziela, 20 Maj 2018 20:30

Zespół Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika aktywnie uczestniczył w Małopolskich Dniach Rodziny, których finał odbył się w niedzielę w Parku Jordana. Postawilismy na profilaktykę.Nasza akcja odbyła się pod hasłem: „Wyprostuj się! Ćwiczenia dla całej rodziny”. Jak dbać o kręgosłup w pracy i szkole? Co zrobić, by dziecko się nie garbiło np. w czasie odrabiania lekcji czy grania na komputerze? Na te oraz inne pytania odpowiadali nasi fizjoterapeuci. Sprawdzali, doradzali, podpowiadali oraz demonstrowali łatwe ćwiczenia. Na zainteresowanych czekały w namiocie kolorowe upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej…
 
Zmiana lokalizacji Punktu Usług Komercyjnych
Wtorek, 03 Kwiecień 2018 08:11

Informujemy, iż od czwartku, 5 kwietnia Punkt Usług Komercyjnych w naszym szpitalu zmienia lokalizację. Rejestracja do PUK będzie dostępna na I piętrze w prawym skrzydle Pawilonu Jakubowskiego przy ul. Strzeleckiej 2.

 
Warsztaty Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe w Krakowie prowadzi cykl warszatów dla pacjentów naszego szpitala. 24 kwietnia dzieci tworzyły postaci z obrazów Stanisława Wyspiańskiego, a następnie odgrywały scenki z życia słynnego polskiego malarza.

Więcej…
 
Centrum Szczepień - nowa lokalizacja
Środa, 14 Marzec 2018 09:01

Szanowni Państwo, informujemy o zmianie miejsca Centrum Szczepień - obecnie znajduje się w gabinecie 1.43 na pierwszym piętrze Pawilonu Jakubowskiego (nowy budynek szpitala, ul. Strzelecka 2a). Godziny pracy Cenrum Szczepień pozostają bez zmian. Szczegóły dotyczące Centrum znajdują się w zakładce Centrum Szczepień.

 
Walka ze smogiem i ekologia
Środa, 21 Marzec 2018 09:50

20 marca wychowawcy oddziałów somatycznych z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 we współpracy z działem promocji zdrowia naszego szpitala, przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej. Ich celem było uświadomienie dzieciom oraz rodzicom zagrożeń zdrowotnych  związanych  z  rosnącym zanieczyszczeniem powietrza.

Więcej…
 
Szpital wspiera projekt "Łączy Nas Pacjent"
Czwartek, 29 Marzec 2018 12:09

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika wspiera projekt realizowany przez Rzecznika Prawa Pacjenta i organizacje pozarządowe działające w systemie ochrony zdrowia pn. "Łączy nas pacjent". W ramach przedsięwzięcia od marca działa bezpłatna infolinia 800 190 590 dla pacjentów, na której dyżurują przedstawiciele organizacji pacjentów, którzy udzielają informacji zarówno od strony praktycznej jak i właściwej realizacji praw pacjenta. Szczegółowy grafik dyżurów znajduje się na TUTAJ.

Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Jamy ustnej. Z tej okazji zaprzyjaźniona ekipa gabinetu stomatologicznego Perio Care, przeprowadziła zajęcia edukacyjne w Oddziale Dzieci Starszych.

Więcej…
 
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”
Środa, 08 Listopad 2017 13:55

Z przyjemnością informujemy, że 8 listopada 2017 roku zawarta została pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego a Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie umowa na dofinansowanie realizacji projektu „Utworzenia Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś0
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu108
Wizyt w miesiącu1044
Łącznie wizyt1120078