Koncert na rzecz dzieci z Chorobą Kawasaki,

W dniu 19.06.2011 w Bazylice Mariackiej odbył się charytatywny koncert na rzecz dzieci z Chorobą Kawasaki, leczonych i pozostających w stałej opiece WSSD im.Sw.Ludwika.Pomysłodawcą koncertu był Pan Profesor Bogusław Grzybek,który jednocześnie był kierownikiem artystycznym uroczystości oraz dyrygentem.Patronat honorowy objął Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz.

Problem Choroby Kawasaki zgromadzonym gościom przedstawiła Pani Dr Zofia Szymanowska ze Szpitala Dziecięcego Sw.Ludwika, będąca lekarzem prowadzącym 50 dzieci hospitalizowanych i leczonych z tego powodu.

Koncert swoimi występami uświetnili:Chór Pro Musica,Royal Chamber Orchestra oraz światowej sławy soliści Pani Elżbieta Towarnicka,Pani Jadwiga Wożniacka, Pani Anna Bober,Pan Michał Białko.Koncert prowadziła Pani Lidia Jazgar.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację koncertu ,serdecznie dziękujemy.Specjalne podziękowania dla gospodarza ,którym był Infułat ks.doktor Bronisław Fidelus, także głównym oragnizatorom:Panu Stefanowi Wojtasowi-Dyrektorowi Szkoły Muzycznej im.Władysława Zeleńskiego w Krakowie,Ojcu Stanisławowi Wysockiemu-duszpasterzowi wolontariatu Sw.Eliasza.

W imieniu Dyrekcji Szpitala Sw.Ludwika,Fundacji Zdrowie Dziecka,Pani Dr Zofii Szymanowskiej,

serdecznie dziękujemy publiczności wśród,której byli również nasi pacjenci wraz z Rodzicami .