Podziękowania dla Szpitala św. Ludwika od Fundacji Kyoto-Kraków oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

W związku z zakończeniem zorganizowanej w Krakowie akcji solidarnościowej „Tsuru” na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, w dniu 8 lipca odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha uroczyste spotkanie z ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Japonii w Polsce, Yuichim Kusumoto.

Przypomnijmy, że w marcu b.r. Szpital św. Ludwika wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych nr 2 przyłączył się do „Tsuru”, organizując u siebie akcję „Szpital Tysiąca Żurawi”, w efekcie której powstało 500 papierowych żurawi-origami złożonych przez chore dzieci, rodziców oraz pracowników. Dla dzieci była to okazja do wysiłku woli, przekroczenia własnego cierpienia i wyboru dobra.

W spotkaniu z ambasadorem Japonii wzięli udział przedstawiciele Szpitala św. Ludwika i Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 wraz z dwójką dzieci, które osobiście były zaangażowane w składanie i ozdabianie papierowych ptaków.

Podczas uroczystości wręczone zostało podziękowanie dla Szpitala św. Ludwika od Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz oraz od Dyrekcji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Ambasador Japonii zapoznał zebranych z aktualną sytuacją w swoim kraju. Sznury z nawleczonymi papierowymi żurawiami towarzyszące spotkaniu, niebawem trafią do zaprzyjaźnionego z Krakowem miasteczka Kesennuma, które ogromnie ucierpiało podczas kataklizmu.

Dyrekcja Szpitala św. Ludwika składa przy tej okazji serdeczne podziękowania dzieciom i ich rodzicom oraz wszystkim pracownikom za gest solidarności z dziećmi z Kesennuma i z ich bliskimi.