Kiermasz Świąteczny

Jak każdego roku w okresie przedświątecznym w Szpitalu św. Ludwika nie może zabraknąć  kiermaszu  prac plastycznych hospitalizowanych u nas dzieci. Jest on organizowany i przebiega z czynnym udziałem  nauczycielek  Zespołu Szkół Specjalnych nr.2, które  od lat współpracują z małymi  pacjentami. To właśnie z ich pomocą i pod ich czujnym okiem powstają niezwykłe prace, powiązane tematyką i klimatem z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.  Rokrocznie kiermasz cieszy się ogromnym zainteresowaniem,  tak pacjentów, rodziców i osób odwiedzających, jak również personelu szpitala. Pozyskane ze sprzedaży prac środki finansowe, przeznaczone zostaną na zakup materiałów  przydatnych do  tworzenia kolejnych, niezwykłych prac.