Konferencja Hortiterapeutyczna

15 marca 2012r. w budynku Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, odbyła się I Ogólnopolska Konferencja „HORTITERAPIA -  stan obecny i perspektywy rozwoju terapii ogrodniczych”. Organizatorami tego niezwykle interesującego i cennego merytorycznie wydarzenia byli: Katedra Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Pracownia Florystyczna Flower  Land w Krakowie. Konferencja była  skierowana do pracowników naukowych i praktyków, tj. lekarze, ogrodnicy, pedagodzy, psychologowie, rehabilitanci, architekci krajobrazu, ekologowie  oraz do innych  osób  zainteresowanych wykorzystaniem ogrodów i roślin w procesie terapii. W programie konferencji znalazły się wykłady poświęcone podstawom teoretycznym hortiterapii, obecnemu stanowi i perspektywom rozwoju terapii ogrodniczych na świecie i w Polsce oraz prezentacja ośrodków wykorzystujących ogrodoterapię. Zainteresowanie wspomnianą  tematyką było ogromne. W obradach wzięło udział  ponad 200 osób z całego kraju.