• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Kobiece warsztaty

19 lutego panie pracujące w Szpitalu Dziecięcym im św. Ludwika wzięły udział w niezwykle przydatnych dla zachowania zdrowia zajęciach warsztatowych.

Wszystkie Panie mogły  nauczyć się  lub też utrwalić  sobie czynności składające się na technikę samobadania piersi. Ten prosty, trwający kilka minut i często niedoceniany przez kobiety zabieg, przeprowadzany regularnie, może uratować życie. Pozwala on na wykrycie guzków oraz  zmian w wyglądzie i strukturze piersi, które mogą  mieć charakter nowotworowy i  wymagają  konsultacji u specjalisty. Zmiany  wykryte i leczone odpowiednio wcześnie  są w zupełności uleczalne.

Zajęcia, które przygotował Zespół Promocji Zdrowia we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Położnictwa CM UJ, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród Pań pracujących w szpitalu oraz wśród mam hospitalizowanych dzieci. Cennym dopełnieniem warsztatów była  związana  z tematem  prelekcja oraz materiały edukacyjne, pozyskane z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś28
Wczoraj32
Wizyt w tygodniu127
Wizyt w miesiącu593
Łącznie wizyt1116685