Zdrowe bicie serca

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia, zorganizowane zostało dzisiaj w szpitalu spotkanie dla dzieci i rodziców na temat zasad zdrowego stylu życia.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną, na temat zasad zdrowego życia, a szczególnie znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka.

Druga część spotkania poświęcona była profilaktyce chorób zakaźnych, z podkreśleniem znaczenia szczepień ochronnych w ich zapobieganiu. Dzieci obejrzały prezentację interaktywną, w czasie której udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące zasad ochrony przed chorobami wywołanymi przez bakterie i wirusy, wyciągały wnioski, formułowały ważne dla zdrowia stwierdzenia. Na zakończenie dzieci otrzymały Kodeks Zdrowego Życia w formie komiksu.