Pomagamy Powodzianom

Szpital Dziecięcy św. Ludwika bierze czynny udział w niesieniu pomocy dzieciom z terenu Małopolski, które ucierpiały w wyniku powodzi. Nasi pracownicy, Pani dr Barbara Furczyk - Wyroba, pielęgniarka  Pani mgr  Katarzyna Czepiel oraz psycholog Pani mgr Anna Leśniak, otoczą poszkodowanych fachową opieką medyczną w czasie dwutygodniowego wypoczynku nad Bałtykiem, w dniach od 12.06 do 26.06. 2010r. Ich pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Juracie finansuje rząd, zaś przejazd oraz opiekę pedagogiczną i medyczną zapewnił samorząd województwa. Wyjeżdzające nad morze dzieci,  żegnali przedstawiciele władz Małopolski: członek Zarządu Województwa Pan Wojciech Kozak, wojewoda Pan Stanisław Kracik oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Wręczyli oni małym wczasowiczom zabawki oraz akcesoria i gry plażowe. Samorząd Województwa, z pomocą sponsorów, zapewnił także prowiant na czas podróży.  W rządowym ośrodku wczasów rodzinnych " Wielkopolanka” w Juracie, dzieci i opiekunów serdecznie witała Pani Minister Zdrowia Ewa Kopacz. Poniżej zamieszczamy relację zdjęciową z pierwszych dni pobytu nad Bałtykiem.

Przedstawiamy kolejne zdjęcia z Juraty, gdzie pod czujnym okiem naszych pracowników wypoczywały dzieci z Małopolski. Piękna pogoda sprzyjała codziennym wyprawom na plażę i sprawiała, że wszystkim dopisywały humory. Wiele radości przyniosła dzieciom wycieczka na Hel, gdzie odwiedziły muzeum i fokarium. Nie zabrakło również tańca i wspólnych zabaw z rodzicami. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc poszkodowanym w czasie powodzi dzieciom, zapewniając im fachową opiekę medyczną i psychologiczną.