"Wspieramy II Ogólnopolski Dzień Marzeń"

Już 18 września 2010 roku w 16 miastach w całej Polsce odbędzie się II Ogólnopolski Dzień Marzeń – niezwykłe święto wszystkich marzycieli, organizowane przez Fundację Mam Marzenie, a zainspirowane wielką wyobraźnią oraz gorącym sercem jednego z jej podopiecznych. Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika również wspiera Małych Marzycieli!

Zdrowie – nasze największe marzenie!
W 2009 roku jeden z Marzycieli, mając okazję realizacji swego najskrytszego pragnienia, wybrał coś,
o czym nie pomyślałby żaden dorosły – zapragnął, aby wszyscy jego rówieśnicy przeszli podstawowe badania, pozwalające na wykrycie ewentualnej choroby w odpowiednio wczesnym stadium. Dzięki temu marzeniu narodziła się idea szerzenia profilaktyki zdrowotnej u dzieci, propagowana podczas Ogólnopolskich Dni Marzeń.

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika również wspiera Małych Marzycieli!

Przez cały tydzień poprzedzający finał II ODM na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie odbywać się będą profilaktyczne badania dzieci: USG i morfologia krwi, a w sobotę 18 września w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można odbyć konsultacje z lekarzami specjalistami.

Finał akcji oddział krakowski FMM obchodzić będzie dnia 18.09.2010 w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera.
W tym wyjątkowym dniu mamy zaszczyt zaprosić Państwa na:
- oddawanie krwi przeprowadzone przez CKiK w Krakowie,
- wykład na temat profilaktyki zdrowotnej, który wygłosi prof. dr hab. med. Walentyna  Balwierz - Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu,
- kurs pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników medycznych,
- rozmowy o marzeniach i o magii spełnianych marzeń,
- wspólną zabawę wraz z Klaunami z Fundacji Dr Clown i Magikiem Andrzejem Janeczko.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Przyjdź i udowodnij, że ZDROWIE to też TWOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE!

Wszelkie szczegółowe informacje na stronie: www.dzienmarzen.org

Szczegółowe informacje o Ogólnopolskim Dniu Marzeń w Krakowie:

II OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MARZEŃ FUNDACJI MAM MARZENIE - ODDZIAŁ KRAKÓW

Termin: 18 września 2010 od godziny 10:30 do 14:30

Miejsce: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ul. Westerplatte 11

Patronat honorowy: Marka Nawary Marszałka województwa Małopolskiego

Współpraca:

- Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

- Laboratorium medyczno-analityczne DIAGNOSTYKA

- Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - prof. dr hab. med. Walentyna  Balwierz

- Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o. Kraków

Wspierają nas: Miasto Kobiet, Dziecko, ngo.pl

Plan imprezy:

Oddawanie krwi dla CKiK;
Wykład na temat profilaktyki zdrowotnej, który wygłosi   prof. dr hab. med. Walentyna  Balwierz;
Wystąpienie MAGIKA Andrzeja Janeczko;
Zabawy z Dr Clownem i jego wesołą gromadką;
podsumowanie II ODM – godz. 20.00 -  klub El Sol (ul. Batorego 1).

Profilaktyka - zbiórka krwi, budowanie banku dawców, badania fizykalne, USG brzucha, morfologia.

- w tygodniu poprzedzającym tę datę będziemy wykonywać badania USG i morfologii dla dzieci ze szkoły podstawowej w Sułoszowej (pow. Olkuski). Dzieci z wynikami badań stawią się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ul. Westerplatte 11, gdzie zostanie przeprowadzony wywiad i podsumowanie badań;

- od godziny 10.30 będzie można oddać krew, wpisać się do bazy dawców szpiku kostnego, porozmawiać z przedstawicielami naszej Fundacji oraz dowiedzieć się czegoś więcej o profilaktyce dziecięcej i II Ogólnopolskim Dniu Marzeń;

- wykład dla rodziców dotyczący profilaktyki, metod i sposobów reagowania na zauważone zmiany u swoich pociech;