Szpital wspiera projekt "Łączy Nas Pacjent"

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika wspiera projekt realizowany przez Rzecznika Prawa Pacjenta i organizacje pozarządowe działające w systemie ochrony zdrowia pn. "Łączy nas pacjent". W ramach przedsięwzięcia od marca działa bezpłatna infolinia 800 190 590 dla pacjentów, na której dyżurują przedstawiciele organizacji pacjentów, którzy udzielają informacji zarówno od strony praktycznej jak i właściwej realizacji praw pacjenta. Szczegółowy grafik dyżurów znajduje się na TUTAJ.

Osoby dzwoniące na infolinię moga porozmawiać m. in. na temat wsparcia psychologicznego w chorobie nowotworowej, przeszczepach szpiku, pomocy dzieciom z epilepsją, wsparciu pacjentów stomijnych, problemach z łuszczycą, ścieżkach leczenia onkologicznego, leczeniu wirusa HCV i innych. Działanie ma na celu dotarcie do jak największej liczby pacjentów oraz zwiększenie ich świadomości na temat praw pacjenta oraz aspektów diagnostyki i leczenia danej choroby.