Przez zabawę do zdrowia

Dnia 5 maja w jednym z oddziałów Dzieci Starszych, Zespół Promocji Zdrowia wraz ze studentkami Wydziału Położnictwa CM UJ odbywającymi u nas zajęcia praktyczne, zorganizował dla pacjentów spotkanie prozdrowotne pt. „Przez zabawę do zdrowia".

Dzieci, w zależności od wieku, uczyły się zasad zdrowego stylu życia poprzez udział zabawie. Po wstępnej pogadance pt. „Co jest ważne dla zdrowia", młodsi mogli ułożyć puzzle z piramidą zdrowego żywienia, a także posłuchać wierszy i pokolorować obrazki o tematyce prozdrowotnej. W tym czasie dzieci starsze ochoczo przystąpiły do gry pt."Plus i minus czyli nietypowo o zdrowiu". W czasie jej trwania zdobywali punkty odpowiadając na pytania, układając rymowanki czy też wykonując różnorodne zadania, związane ze zdrowym stylem życia.

Dzięki zajęciom przeprowadzonym w formie zabawy, dzieci z przyjemnością poznawały nowe, ważne dla zdrowego rozwoju zasady.