Poradnik młodego podróżnika

16 czerwca w ramach realizacji programu promocji zdrowia „Bezpieczne i zdrowe wakacje" na terenie Szpitala św. Ludwika odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców, pt. „Poradnik młodego podróżnika".

Zgodnie z zapowiedzią ukrytą w tytule zajęć, w czasie prelekcji oraz wspólnych zabaw, uczestnicy poznali ważne w czasie wakacyjnych wojaży zalecenia. Dotyczyły one zawartości bagażu, sposobu odżywiania się w podróży oraz zasad bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest niezbędne dla zdrowia podróżnika w każdym wieku.

Zajęcia poprowadziła Aleksandra Rumińska, koordynator ds. promocji zdrowia w naszym szpitalu. Aktywny udział w ich organizacji i przeprowadzeniu, wzięły także studentki Wydziału Pielęgniarstwa CM UJ, odbywające u nas zajęcia praktyczne z promocji zdrowia. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony zarówno małych, jak i dorosłych uczestników.