Światowy Dzień Psa

Szpital Dziecięcy św. Ludwika od trzech lat prowadzi regularne zajęcia z udziałem psa terapeutycznego. Te darzone ogromną sympatią uczestników zajęcia są przeznaczone dla dzieci hospitalizowanych w Oddziale Rehabilitacji oraz w Oddziale Psychiatrii.

W podziękowaniu dla wspaniałych czworonożnych terapeutów, na początku lipca na terenie szpitala odbyły się dwudniowe obchody Światowego Dnia Psa. Przebiegały one pod hasłem „Pies mój przyjaciel czyli świętowanie na cztery łapy" i były imprezą towarzyszącą programowi promocji zdrowia „Bezpieczne i zdrowe wakacje".

Obchody przygotował Szpital św. Ludwika w partnerstwie z Zespołem Szkół Specjalnych nr 2 oraz wolontariatem św. Eliasza. Uroczyste świętowanie objęło tzw. visiting pets czyli wizytę psa terapeutycznego w oddziałach szpitalnych oraz konkurs plastyczny pt. „Pies mój przyjaciel", którego owocem była wystawa prac pod tym samym tytułem. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie prace zostały nagrodzone.

Podsumowaniem obchodów Światowego Dnia Psa była wspólna zabawa, rozwiązywanie zagadek i quizów oraz projekcja filmu pt. „Zakochany kundel".