Dni walki z próchnicą

Dni 9 i 16 lipca były obchodzone w szpitalu św. Ludwika jako „Dni walki z próchnicą". Działania prowadzone w tym czasie miały przede wszystkim charakter edukacyjny.

Rozmowy, zabawy , pokaz i ćwiczenia były wiodącymi metodami pracy z dziećmi. Nasze działania zainteresowały też wielu rodziców i opiekunów. Największym, powodzeniem cieszyły się ćwiczenia prawidłowego szczotkowania zębów z wykorzystaniem modelu . Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali na zakończenie upominki w postaci pasty do zębów, zaś dzięki naszej współpracy z Poradnią Stomatologiczną STOMEDYK, mogli dokonać bezpłatnego przeglądu stanu uzębienia.

Zajęcia przygotował Zespół Promocji Zdrowia we współpracy ze studentami Wydziału Pielęgniarstwa CM UJ.

Łącznie wizyt1120128