• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Aktywność tak! Otyłość nie! - odpowiedzi

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie pragnie zwrócić uwagę całego społeczeństwa na problem otyłości wśród najmłodszych

Niestety nadwaga u dziecka rzadko kiedy budzi należyty niepokój u jego rodziców. Z czego wynika taka beztroska? Złe nawyki żywieniowe oraz zły styl życia rodziców bardzo często powodują również otyłość u ich dzieci. Jak wynika z badań statystyczne dziecko spędza obecnie przed telewizorem czy komputerem średnio 3 godziny dziennie. Z raportu WHO wynika też, że polskie 11-latki w porównaniu z rówieśnikami z innych krajów spędzają w ten sposób najwięcej czasu. W raporcie WHO w kategorii aktywność fizyczna polskie 13-latki znalazły się dopiero na 34. miejscu (na 39 badanych krajów). Lekarze biją na alarm, bo otyłe dziecko to moż być w przyszłości otyły dorosły i niestety otyłe dziecko to chore dziecka i chory dorosły.

Dlatego w Światowym Dniu Walki z Otyłością WSSDz przygotował specjalny konkurs dla rodziców, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem otyłości wśród dzieci.

Zadanie konkursowe: Napisz w jaki sposób rodzic powinien aktywować siebie i swoje dziecko, żeby uniknąć otyłości. Tekst max 500 znaków ze spacjami.

Oto 3 najciekawsze odpowiedzi:

Mirosława O: Rodzice od najmłodszych lat powinni uczyć dzieci, że ruch, ruch i jeszcze raz ruch jest najważniejszy! Spacery, bieganie, basen, narty, sanki, siatkówka, taniec i każda inna forma ruchu może łączyć pokolenia i może być sposobem na wspólne spędzanie czasu. Ruch w połączeniu z dobrą dietą, opartą na prostych nieprzetworzonych produktach, wspólnym gotowaniu i wspólnym jedzeniu z pewnością aktywuje całą rodzinę. Dlatego ruch tak! Otyłość nie!

Aneta N: Przede wszystkim należy dawać dobry przykład. Ponieważ dziecko robi to co rodzic. Już od najmłodszych lat częste spędzanie czasu na polu choćby nawet krótki spacer to już krok w dobrą stronę. Zabawa z rodzicami zamiast telewizor czy komputer. Ważne również są nawyki żywnościowe jabłko zamiast paczki chrupek. A powód dla rodzica by o to dbać jest jeden ZDROWIE I SZCZĘŚCIE DZIECKA TERAZ I NA PRZYSZŁOŚĆ.

Magdalena A: Rodzice razem z dziećmi powinni grać w piłkę lub w tenisa, jeździć razem rowerem, wspólnie iść na ściankę wspinaczkową czy na basen. Aktywność fizyczna jest to sprawa bardzo indywidualna zależy od płci oraz wieku dziecka dlatego istotne jest, żeby rodzice obserwowali zainteresowania dziecka i wyszukali my ciekawe dla niego propozycje sportowe. Jeśli rodzic sam strasznie nie lubi sportu nie powinien zniechęcać dziecka tylko wyszukać mu odpowiednią szkółkę lub klub sportowy. 

Nagrody: 3 wejściówki na 100 minut do hali basenowej w Paku Wodnym i trzy wejściówki do Wellness Club. Po dwie wejściówki dla trzech zwycięzców – 1 wejściówka do hali i 1 wejściówka klubu. Nagrody zapenia Park Wodny w Krakowie.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

banerek_rzu

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727