Obraz w pigułce - proces twórczy

1. Warsztaty w Szpitalu

Dzieci przebywajace w Szpitalu, na białych kwadratowych tekturkach (modułach) o wymiarach 25x25cm, robią przestrzenne makiety z plasteliny na zadany temat (tym razem będzie to „Mój ogród", hasłem poprzedniej akcji było „Za moim oknem"). Moduły można zestawiać ze sobą w różny sposób.

2. Malowanie Obrazu

Następnie studenci ASP pod okiem Marcina Kowalika wspólnie malują wielkoformatowy obraz na bazie modułów wykonanych przez dzieci. Pierwszym krokiem jest odpowiednie rozplanowanie modułów w siatce perspektywicznej, rozrysowanej na płaszczyźnie obrazu (każdy student ma do namalowania jeden moduł w odpowiedniej, zmieniającej się, perspektywie).

3. Odsłonięcie obrazu

Po skończonej pracy odbywa się uroczysty wernisaż, na którym następuje uroczyste odsłoniecie obrazu.