• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Obraz w pigułce - rezultaty

Obraz w pigułce - rezultaty

Dla dzieci
Projekt ma charakter artystyczno-edukacyjny. Dzieci na warsztatach uczą się, jak na bazie zdawałoby się prostego tematu, stworzyć wypowiedź plastyczną. Pobyt w szpitalu okazuje się nie być taki straszny, kiedy wolny czas spędzają na aktywnej zabawie. Dodatkowym wspaniałym atutem całej akcji jest fakt, że wykonane z plasteliny prace stają się częścią obrazu, który potem zawiśnie na ścianie w szpitalu.

Dla studentów
Studenci mają możliwość wspólnej pracy nad jednym obrazem. Uczą się współdziałania w grupie, realizują trudne zadanie perspektywiczne. Obraz od strony formalnej podejmuje zagadnienie „dzieła w dziele" (wewnętrzny świat ukazany w artefaktach wykonanych przez dzieci jest wtórnie interpretowany przez studentów malarstwa)

Dla szpitala
Szpital zyskuje wartościowe dzieło sztuki o złożonej historii, spójnej z tym miejscem. Angażuje się, aby podnieść jakość czasu, który pacjenci spędzają na leczeniu.

Dla ogółu
Dzięki odpowiedniej promocji staramy się uzmysłowić społeczeństwu, że nawet tak niewielka bezinteresowna aktywność może przynosić wspaniałe rezultaty w naszym otoczeniu.


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727