• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Obraz w pigułce - Marcin Kowalik

Pan Marcin Kowalik urodził się w 1981 roku. W latach 2001 – 2006 studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod kierunkiem tego pedagoga w 2009 zdobył stopień doktora. Obecnie jest asystentem w jego pracowni.

Działa jako organizator, kurator i opiekun artystyczny. Jest fundatorem stypendium „Wiara w Malarstwo". Znajduje się w czołówce plebiscytu„Rzeczpospolitej" – „Kompas Młodej Sztuki" Kowalik uprawia malarstwo oraz twórczość w zakresie instalacji, obiektu i performance. Uczestniczył w około 40 wystawach w Polsce i wielu krajach świata. Miał ponad 20 wystaw indywidualnych, m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Dublinie,Warszawie, Zamościu i Krakowie (Muzeum Narodowe). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Zamościa, Prezydenta Miasta Krakowa. Jest stypendystą Fundacji Grazzella. Wykładał gościnnie w National College of ART and Design w Dublinie oraz na Uniwersytecie w Ostrawie.

Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Regionalnych Muzeach w Stalowej Woli i Chełmie, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Obecnie twórczość Marcina Kowalika prezentowana jest w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727