• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Dzieci stworzą swoją własną wizję kosmosu

W najbliższy poniedziałek 23 marca o godzinie 14:30 w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie odbędą się warsztaty dla małych pacjentów inaugurujące III edycję projektu „Obraz w pigułce”.  Dzieci będą wykonywać przestrzenne makiety z plasteliny. Tematem przewodnim będzie kosmos. W rezultacie studenci Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa pod okiem dr Marcina Kowalika przekształcą makiety w wielkoformatowy obraz, który będzie zdobił przestrzeń szpitala już w kwietniu.

To trzecia edycja projektu artystycznego, którego inicjatorami są krakowski artysta dr Marcin Kowalik oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie. Do tej pory dzięki współpracy małych pacjentów oraz studentów ASP powstały dwa obrazy „Za moim oknem” oraz „Mój ogród”. Tematem obecnej edycji jest ”Kosmos”.  Proces twórczy rozpocznie się podczas poniedziałkowych warsztatów dla dzieci, które na czarnych kwadratowych tekturkach (modułach) o wymiarach 20x20cm, wykonają przestrzenne makiety z plasteliny na wspomniany temat. Następnie studenci ASP namalują na tej podstawie obraz. Każdy student będzie miał do namalowania jeden moduł w odpowiedniej, zmieniającej się, perspektywie. Nad całym procesem będzie czuwać dr Marcin Kowalik. Zwieńczeniem projektu będzie kwietniowy wernisaż z uroczystym odsłonięciem obrazu. Dzięki artystyczno-edukacyjnemu charakterowi projektu zyskują zarówno mali pacjenci (tworzenie wypowiedzi plastycznej, umilenie pobytu w szpitalu, udział w większym projekcie) jak i studenci ASP (praca w grupie, realizacja trudnego zadania perspektywicznego).

Projekt jest realizowany pod Honorowym Patronatem Pana Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego.  Sponsorami materiałów są The Fine Art Collective oraz Art-Ram.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś23
Wczoraj25
Wizyt w tygodniu124
Wizyt w miesiącu746
Łącznie wizyt1106535