Dzień Wody w Szpitalu św. Ludwika

26 marca obchodziliśmy w Szpitalu św. Ludwika Światowy Dzień Wody. Z tej okazji odbyło się bardzo interesujące spotkanie edukacyjne, poprowadzone przez pana Tadeusza Szczepaniaka, pracownika krakowskiego oddziału Polskiej Akcji Humanitarnej. Wydarzenie wsparła również frima Galicjanka przekazująć ponad tysiąc butelek wody. Dziękujęmy za wsparcie.

Prowadzący spotkanie, wykorzystując prezentacje multimedialną oraz filmy, omówił  znaczenie wody w życiu człowieka, jej wpływ na zachowanie zdrowia a także sposoby oszczędzania tego bezcennego skarbu. Dzieci i rodzice uczestniczący w zajęciach, poznali także trudną sytuację epidemiologiczną ludzi żyjących w Afryce, która  wynika z braku dostępu do  wody pitnej. Podsumowaniem zajęć były zagadki i  quizy  związane z  tematem spotkania. Nagrodą za ich  rozwiązanie były upominki od PAH oraz woda mineralna, którą specjalnie na naszą akcję przekazała firma Galicjanka. Butelkę pysznej Galicjanki mogli otrzymać wszyscy pacjenci przychodni przyszpitalnej oraz ich opiekunowie.