Światowy Dzień Zdrowia w Szpitalu św. Ludwika

13 kwietnia upłynął w Szpitalu św. Ludwika pod znakiem  profilaktyki i zdrowego odżywiania. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przygotowaliśmy dla naszych pacjentów oraz ich opiekunów propozycję  bezpłatnych badań oraz zajęć edukacyjnych.

Wszyscy nasi pacjenci oraz ich rodziny mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów oraz pozyskać wiedzę odnośnie zasad zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa żywności. Pomiary RR, glukozy, wagi i wzrostu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem we wszystkich grupach wiekowych.  Każdy pacjent otrzymał butelkę zdrowej wody mineralnej Galicjanka oraz książeczkę z przepisami na zdrowe potrawy. Najmłodsi  pacjenci uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, związanych ze zdrowym sposobem odżywiania. Poznawali piramidę  żywienia, oglądali prozdrowotną ekspozycję, rozwiązywali  krzyżówki i wykonywali  kolorowanki związane z tematem akcji. Stoisko  gościnnie obsługiwały studentki  Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UJ, odbywające w naszym szpitalu ćwiczenia z zakresu promocji zdrowia.