Europejski Dzień Praw Pacjenta

Active Citizenship Network wyznaczył datę 18 kwietnia jako Europejski Dzień Praw Pacjenta. Dzień ten jest obchodzony we wszystkich krajach UE, zaś jego celem  jest przypomnienie o przestrzeganiu fundamentalnych praw pacjenta zawartych w Europejskiej Karcie Praw Pacjenta. Chore dzieci także mają swoje prawa. Są one wynikiem wspólnych działań Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Zarówno dzieci, jak i rodzice oraz personel medyczny, powinni  zapoznać się z prawami dziecka-pacjenta, aby móc  się do nich odwoływać  i z nich korzystać.

Respektując jedno z podstawowych praw każdego dziecka, w Oddziale Dzieci Starszych Szpitala św. Ludwika odbyły się  zajęcia plastyczne oraz zabawy przygotowane przez Zespół Promocji Zdrowia, a przeprowadzone z udziałem studentek położnictwa CM UJ.