• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Malarskie poruszenie dla małych pacjentów – przyłącz się!

Malarska masa krytyczna – pod takim hasłem dr Marcin Kowalik oraz Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika zapraszają chętnych do wspólnego malowania już trzeciego „obrazu w pigułce”. Każdy zainteresowany może dodać własne pociągnięcie pędzlem do procesu twórczego, którego efektem będzie wielkoformatowe dzieło na temat KOSMOSU.  Obraz zawiśnie w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika już w maju. Pracownię Akademii Sztuk Pięknych można odwiedzać codziennie do 10 maja w określonych godzinach.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie realizują po raz trzeci projekt „Obraz w pigułce”. Tym razem inicjatorzy postanowili pójść o krok dalej i zaprosić do malowania nie tylko studentów ASP, ale również osoby z zewnątrz popierające ideę projektu. Drzwi pracowni profesora Wsiołkowskiego (ASP Kraków, Plac Jana Matejki 13, sala 300, 3 piętro) są otwarte dla każdego od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00- 17:00 (poniedziałek-czwartek) oraz 9:00-21:00 (piątek, sobota, niedziela). W pracowni zawsze będzie osoba służąca radą oraz fartuchy, dzięki którym nie pobrudzi się ubrania. Serdecznie zachęcamy do przyłączania się i śledzenia postępów: https://www.facebook.com/groups/obrazwpigulce/

Projekt „Obraz w pigułce” zakłada integrację i współpracę małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika ze studentami ASP z Krakowa. Dzieci przygotowują makiety 3D z wykorzystaniem plasteliny na zadany temat a studenci pod okiem krakowskiego artysty dr Marcina Kowalika, przenoszą ich wizje na płótno tworząc wielkoformatowy obraz. Efektem przedsięwzięcia jest obraz, którego odsłonięcie następuje podczas uroczystego wernisażu. Dzięki inicjatywie mali pacjenci uczą się tworzenia wypowiedzi plastycznej oraz lepiej znoszą pobyt w szpitalu. Studenci z kolei uczą się  współdziałania w grupie oraz realizują trudne zadanie perspektywiczne ponieważ obraz od strony formalnej podejmuje zagadnienie „dzieła w dziele". Ważny jest również wydźwięk społeczny projektu, który uzmysławia, że nawet niewielka bezinteresowna aktywność może przynosić wspaniałe rezultaty w otoczeniu.

Patroni Medialni: Radio Kraków, KRK TV, Magazyn Studencki Manko, Telewizja MTV24, Głos Seniora

Patronat Honorowy: Pan Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Więcej na temat projektu:

http://www.dzieciecyszpital.pl/szpital/promocja-zdrowia/obraz-w-pigulce.html

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś52
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu87
Wizyt w miesiącu1420
Łącznie wizyt1118354