Spacer po szpitalu w ALKOGOGLACH

W związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Trzeźwości  oraz w nawiązaniu do zbliżającego się majowego weekendu, w Pawilonie Jakubowskiego Szpitala św. Ludwika , odbyły się zajęcia edukacyjne podkreślające znaczenie trzeźwości dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Zajęcia zotały poprowadzone przez  funkcjonariuszy  Komendy Miejskiej Ruchu Drogowego w Krakowie. Mogli z nich skorzystać pacjenci  poradni specjalistycznych oraz ich rodzice i opiekunowie. Ogromnym zainteresowaniem uczestników cieszył się slalom, który należało pokonać w okularach symulujących jazdę po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Dzięki temu ćwiczeniu wiele osób uświadomiło sobie jak dużym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze są kierowcy nietrzeźwi  lub prowadzący pod wpływem środków odurzających . Wszyscy uczestnicy zajęć mogli osobiście  sprawdzić działanie policyjnego alkomatu oraz otrzymać na pamiątkę odcisk własnych linii papilarnych.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym policjantom z krakowskiej drogówki za ich  zaangażowanie  w działania edukacyjne, podkreślające sprawy ważne dla zdrowia i życia ludzi.