Światowy Dzień Higieny Rąk

Z inicjatywy  Światowej Organizacji Zdrowia  5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Rąk, który w tym roku przebiega pod hasłem „Ratuj życie-dezynfekuj ręce”. Ten bardzo ważny dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów dzień ma  na celu promowanie higieny rąk w  opiece zdrowotnej. Jest to niezwykle istotne zagadnienie, gdyż  każdego roku, we wszystkich krajach świata pacjenci cierpią, a nawet umierają z powodu możliwych do uniknięcia zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze, które przenoszone są  za sprawą  niezdezynfekowanych rąk.

Nie ulega wątpliwości, że wiedza na temat prawidłowo prowadzonej dezynfekcji  rąk oraz  jej poprawne praktyczne zastosowanieRATUJĄ ŻYCIE.

Poniżej zamieszczamy materiały wydane przez WHO, promujące zasady właściwie prowadzonej higieny rąk.