#safeHANDS i Dzień Higieny Rąk

W związku z obchodzonym 5 maja Dniem  Higieny Rąk w Szpitalu św. Ludwika odbyły się zajęcia edukacyjne przygotowane przez Zespół promocji Zdrowia. W ich przeprowadzeniu pomagali studenci położnictwa CM UJ. W ramach zajęć pacjenci Oddziału Dzieci Starszych uczestniczyli w pokazach oraz ćwiczeniach dotyczących zasad prawidłowej dezynfekcji rąk.

Podsumowaniem spotkania było  wspólne wykonanie  ekspozycji, zawierającej materiały edukacyjne związane z tematem zajęć. Podobne materiały,  dotyczące prawidłowej dezynfekcji rąk przez personel medyczny, drogą poczty wewnętrznej, otrzymali wszyscy  pracownicy szpitala. Ideę dzisiejszego dnia  oraz  znaczenie jej stosowania w codziennej pracy  z pacjentem  przypomniała personelowi Pielęgniarka Epidemiologiczna.

Akcję #safeHANDS poparła równiez dyrekcja, lekarze oraz pielęgniarki ze Szpitala Dziecięcego św. Ludwika.

kolaz5