Dzień Strażaka

W związku z realizacją Programu Promocji Zdrowia Bezpieczne Dzieciństwo oraz w nawiązaniu do obchodzonego tym miesiącu Dnia Strażaka, pacjentów Szpitala św. Ludwika odwiedził funkcjonariusz straży pożarnej, kapitan Krzysztof Rybka.

Opowiedział w ciekawy sposób o pracy strażaków oraz zaprezentował strój gaśniczy. Pan Krzysztof poprowadził  zajęcia edukacyjne na temat  zapobiegania pożarom, zachowania w czasie pożaru oraz wspólnie z uczestnikami spotkania, przypomniał numery telefonów alarmowych. Niewątpliwą atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia, a nawet  przymierzenia elementów  strażackiego stroju. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w  konkursie wiedzy pożarniczej. Wszyscy otrzymali nagrody.