Dzień Walki z Cukrzycą w Szpitalu św. Ludwika

Pod koniec czerwca (27.06), w rocznicę odkrycia insuliny, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków organizuje rokrocznie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Z tej okazji wczoraj, tj. 8 czerwca w części poradnianej Szpitala św. Ludwika można było skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań poziomu glukozy we krwi, pomiarów ciśnienia tętniczego, wagi, wzrostu oraz uzyskać poradę odnośnie zdrowego stylu życia.

Cukrzyca jest groźną i podstępną chorobą, która przez długi czas może nie dawać wyraźnych objawów, doprowadzając do  uszkodzeń narządów wewnętrznych i zaburzając ich pracę. Jedynie pomiary poziomu glikemii  umożliwiają  jej wykrycie, zaś wcześnie podjęte leczenie pozwala na uniknięcia wielu groźnych dla zdrowia powikłań.