Światowy Dzień Żywności

Z okazji obchodzonego 16 października Światowego Dnia Żywności,  dzieci hospitalizowane w naszym szpitalu wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez pana Tadeusza Szczepaniaka, pracownika Polskiej Akcji Humanitarnej. Naświetlił on problem głodu na świecie i w Polsce oraz zachęcił  do działań mających na celu nie marnowanie żywności. Uczestnicy zajęć wysłuchali ciekawej prelekcji oraz obejrzeli film o formach pomocy PAH dla osób głodujących w Polsce i na świecie. Z tej okazji odbył się również konkurs plastyczny dla pacjentów WSSDz św. Ludwika.

Z okazji Światowego Dnia Żywności pacjenci Szpitala św. Ludwika wzięli udział w konkursie pt ”Nie marnujemy żywności”. Wpłynęło  wiele ciekawych prac. Wszystkie zostały nagrodzone i wyeksponowane w Oddziale Dzieci Starszych.