Odwiedziny Mikołaja na sygnale

Dzień św. Mikołaja w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika to zawsze niezwykłe wydarzenie. Naszymi pacjentami są przecież dzieci, dla których 6 grudnia  jest dniem pełnym magii i radosnego oczekiwania. Tak było i tym razem.  Przedpołudnie 7 grudnia należało  do „policyjnego” Mikołaja, który przybył do szpitala wspaniałym motocyklem, w asyście kolegów z Komendy Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie.

Przybyłych gości, którym  towarzyszył Naczelnik Wydziału, podinspektor Krzysztof  Burdak, powitał  z-ca dyrektora szpitala, dr Piotr Staszak. Mikołaj w otoczeniu policyjnej świty  spotkał się z dziećmi w sali konferencyjnej szpitala, gdzie w bardzo radosnej atmosferze  rozdał wszystkim wspaniałe  prezenty. Nie zapomniał także o pacjentach, którym stan zdrowia nie pozwolił przybyć na spotkanie. Odwiedził ich w salach chorych  i  sowicie obdarował. Kolejnym punktem tej wyczekiwanej przez  wszystkich wizyty, były odwiedziny dzieci w Oddziale Psychiatrii. Mikołaj nie zapominał o uśmiechu i wprowadzał wszędzie świąteczny nastrój, proponując zebranym dzieciom i dorosłym wspólne śpiewanie  kolęd. To był naprawdę niezwykły dzień, za który serdecznie dziękujemy policjantom z krakowskiej drogówki.