• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Czwarta edycja "Obrazu w Pigułce" zainaugurowana

Po sukcesie i entuzjastycznie przyjętym kosmicznym obrazie przyszedł czas na przemyślenia dotyczące podwodnego świata. W czwartek 17 września w  Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie odbyły się warsztaty będące częścią projektu "Obraz w pigułce". Tematem jesiennej edycji spotkania jest podwodny świat.  

"Obraz w pigułce" to projekt artystyczny, realizowany przez Szpital Dziecięcy im. św Ludwika w Krakowie we współpracy z Krakowską Akademią Sztuk Pięknych.

Jak to wygląda?

Dzieci przebywajace w Szpitalu, na białych lub o innym kolorze kwadratowych tekturkach (modułach) o wymiarach 25x25cm, robią przestrzenne makiety z plasteliny na zadany temat - tym razem był to podwodny świat. Następnie, studenci ASP pod okiem dr Marcina Kowalika wspólnie malują wielkoformatowy obraz na bazie modułów wykonanych przez dzieci. Po skończonej pracy odbywa się wernisaż, na którym następuje uroczyste odsłonięcie obrazu. Warto dodać, że podobnie jak w przypadku trzeciej edycji w malowaniu obrazu mogą pomagać osoby z zewnątrz. Wystarczą chęci.

Projekt powstał z inicjatywy krakowskiego artysty Marcina Kowalika. Na początku malarz chciał przekazać jeden ze swoich obrazów Szpitalowi, aby ożywić ściany Szpitala i wywołać uśmiech oraz zainteresowanie małych pacjentów. Szybko jednak, za sprawą władz Szpitala, inicjatywa rozwinęła się do obecnego kształtu.

Projekt jest realizowany pod Honorowym Patronatem Pana Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego.


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727