Dzień Miodu wg Kubusia Puchatka

W środę 3 lutego w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika obchodziliśmy Dzień Miodu wg Kubusia Puchatka. Ten uwielbiany przez dzieci miś znany jest powszechnie ze swojej wielkiej słabości do miodu, którego walory smakowe i zdrowotne są niezaprzeczalne. W tym roku swoją miłością do pszczół  i miodowych smakołyków, dzielili się z nami właściciele Gospodarstwa Edukacyjnego ”Pszczółki” z Niezwojowic koło Pałecznicy.

Ciekawe spotkanie edukacyjne pozwoliło zebranym dzieciom i rodzicom poznać życie pszczół,  ich wielką pracowitość i pożyteczność. Można było obejrzeć narzędzia pszczelarskie, przymierzyć kapelusz hodowcy pszczół oraz zobaczyć ul od środka. Niewątpliwą atrakcją zajęć była możliwość własnoręcznego wykonania świecy z wosku pszczelego. Dzieci otrzymały od naszych gości kolorowanki oraz materiały edukacyjne. Ekspozycję miodów oraz akcesoriów pszczelarza mogli również oglądać pacjenci poradni wraz opiekunami. Dziękujemy pani Agnieszce Król, Prezesowi Zarządu Fundacji Pszczółki za przyjęcie naszego zaproszenia i wielki zaangażowanie w przygotowanie Dnia Miodu w naszym Szpitalu.