• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Szpital Dziecięcy św. Ludwika popiera kampanię "Piękna bo zdrowa"

Dajmy się przyciągnąć do ginekologa, zachęca hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej, skierowanej przeciwko rakowi szyjki macicy. Kampania, której celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych, prowadzona jest już po raz 13. Została zainicjowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości.Jako szpital promujący zdrowie gorąco popieramy tę akcję i z pełnym przekonaniem przyłączamy się do jej propagowania.

Zwracamy się do wszystkich kobiet z gorącym apelem i prośbą o  aktywne podjęcie  działań  profilaktycznych, służących  ochronie zdrowia i życia. Doniesienia są niepokojące.

U 10 polskich kobiet dziennie rozpoznaje się raka szyjki macicy. Dla połowy z nich jest już za późno na ratunek.

Rak szyjki macicy jest przodującą przyczyną śmierci polskich kobiet, chociaż regularnie wykonywane badanie cytologiczne pozwala  go wykryć we wczesnym, wyleczalnym stadium.  Jest to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i niedrogie, które stanowi podstawową metodę  profilaktyki raka szyjki macicy.  W połączeniu ze szczepieniami w kierunku wirusa HPV  stanowi optymalną  ochronę przed  tym groźnym schorzeniem.

Nie usprawiedliwiajmy się brakiem czasu oraz nadmiarem obowiązków. Nie pozwólmy, aby pojawienie się groźnej dla życia choroby, doprowadziło do zmiany hierarchii naszych wartości i spowodowało, że dostrzeżemy zbyt późno to, co naprawdę ważne. Zróbmy to same i z własnej woli, wybierając życie.

a2_plakat_szpitaldzieciecy

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś52
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu87
Wizyt w miesiącu1420
Łącznie wizyt1118354