Światowy Dzień Chorego

„Każdy szpital czy klinika mogą być widzialnym znakiem i miejscem promowania kultury spotkania i pokoju, gdzie doświadczenie choroby i cierpienia, a także profesjonalna i braterska pomoc przyczyniają się do przezwyciężenia wszelkich granic i podziałów” – czytamy w opublikowanym papieskim orędziu na XXIV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji  pacjenci naszego szpitala wraz z rodzicami i opiekunami mogli uczestniczyć we  Mszy św. odprawianej w ich intencji.  Oprócz tego Ks. Kapelan  Józef Gubała, proboszcz Parafii św. Mikołaja, osobiście odwiedził wszystkich chorych, aby wspólnie z nimi pomodlić się o zdrowie, pobłogosławić  wszystkim i rozdać pamiątkowe obrazki.

Dziękujemy Księdzu Kapelanowi, za udzielenie duchowego wsparcia, tak dla wielu ważnego w trudnym momencie  choroby i hospitalizacji. Wspólna modlitwa i wizyta kapłana, obudziły w wielu sercach nadzieję  i wypełniły je pokojem.