• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

BYĆ BLISKO W depresji

BYĆ BLISKO w depresji – to hasło, które towarzyszy tegorocznej, 10 edycji Forum Przeciw Depresji. Jest to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna,  organizowana od 2007 roku przez Servier Polska. Celem  kampanii jest propagowanie wiedzy na temat  depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że jest ona chorobą, wymagającą leczenia i wsparcia, której nie należy bagatelizować. W tym roku  działania kampanii ukierunkowane są na udzielenie wsparcia pacjentowi oraz osobom  z jego najbliższego otoczenia.

Forum  potrwa od  23 lutego (Ogólnopolski  Dzień Walki z Depresją)  do 8 marca. Działania edukacyjne kampanii mają na celu zwiększenie świadomości na temat depresji oraz wskazanie możliwości pomocy chorych na nią ludziom oraz  ich rodzinom. W tym celu przez 2 tygodnie będzie działał  Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (22 594 91 00), pod którym będzie dyżurował lekarz psychiatra oraz psycholog.

Szersze informacje na temat kampanii oraz samej depresji i  sposobów uzyskania potrzebnego wsparcia można znaleźć na stronie forum www.forumprzeciwdepresji.pl czy też  na Facebook’u www.facebook.com/ForumPrzeciDepresji.

Gdyby zaobserwowali Państwo niepokojące, mogące mieć związek z depresją, objawy u swoich dzieci, zapraszamy do kontaktu z Poradnią Zdrowia Psychicznego dla pacjentów do 18 roku życia. Mogą w niej Państwo odbyć konsultacje dziecka ze specjalistą, który w razie potrzeby wskaże drogę pomocy lub rozwieje Państwa wątpliwości.

REJESTRACJA TELEFONICZNA DO PORADNI W GODZ. 8.00-15.00 (PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK)

TEL: (12) 619 86 93

PORADNIA MIEŚCI SIĘ W NOWYM PAWILONIE SZPITALA  - UL. STRZELECKA 2A

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727