Dzień wiedzy na temat autyzmu

W związku z obchodzonym w ubiegłym miesiącu Światowym Dniem Autyzmu, Pacjenci Szpitala św. Ludwika uczestniczyli w zajęciach poświęconych temu zagadnieniu. W sali konferencyjnej szpitala, odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców,  przygotowane i poprowadzone przez Laurę Gallas - Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie. W spotkaniu wziął także udział pies  terapeuta, który zaprezentował  zebranym swój udział w terapii autyzmu.   Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tematem, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Oprócz pokazów, eksperymentów  i  ciekawych rozmów, w zajęciach wykorzystany został film na temat sposobu odbierania świata przez osobę cierpiącą na autyzm. Wszystko odbywało się w pięknej scenerii niebieskich kwiatów, które zostały wykonane przez dzieci hospitalizowane w oddziałach. Poniżej relacja zdjęciowa z powyższych działań.